Projekt „SENIORZY NA MEDAL”

524

Nasz UTW Warka został Laureatem w konkursie organizowanym przez ODL Stowarzyszenie W.A.R.K.A „Działaj Lokalnie 2023”.

W dniu 8 czerwca w Starostwie Powiatu Grójeckiego odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów przez Wiceburmistrz Warki Teresę Knyzio i Prezesa Stowarzyszenie W.A.R.K.A Pana Andrzeja Zarębę. Odebrała je Prezes UTW – Krystyna Pączek i Koordynator UTW i projektu-  Grażyna Jagiełło.

Wnioskodawcą projektu jest Centrum Sportu i Rekreacji w Warce który wraz z działającym UTW Warka będzie realizował wydarzenie sportowe .Celem projektu jest dbanie o zdrowie seniorów poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Już w lipcu rozpoczynamy spotkania mające na celu zorganizowanie olimpiady dla seniorów, która odbędzie się w październiku na hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Przewidujemy udział 300 seniorów, Grupy już poinformowane szykują się do tej sportowej imprezy, zapraszamy również seniorów niezrzeszonych. Informacje szczegółowe wkrótce.

Projekt pn. <Seniorzy na medal > jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A – Ośrodek Działaj Lokalnie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka, Gminy Chynów, Gminy Grójec, Gminy Jasieniec, Gminy Goszczyn, Banku Spółdzielczego w Warce, firmy Biowet Drwalew, firmy Frostico Chłodnia Warka oraz osób przekazującym 1,5% podatku.

Poniżej laureaci konkursu:
Mieszkańcy wsi Klonowa Wola
UTW Warka
Rada Rodziców – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
Rada Rodziców – Zespół Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”
Mieszkańcy Prus
Mieszkańcy Gośniewic
Klub Seniora Czerwone Jabłuszko Nowa Wieś
Grupa „Z miłości do młodości” Luiza Lutek
Warecki Klub Seniora Radość z Życia
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Bikówek „Dobroczynek” – Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. bryg Jana Kowalewskiego w Bikówku
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu
Fundacja Stacja Relacja
KGW Głuchowianki
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grójcu
OSP KSRG Drwalew
Klub Seniora Spotkajmy Się
Klub Seniora Słodkie Babeczki Watraszew
GKS CHYNÓW
Rada Rodziców – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach
OSP KSRG Machcin
Klub Senior+ w Goszczynie
OSP Zbrosza Duża
Złota Jesień-Jasieniecki Klub Seniora
Michałówka Owocnych Możliwości