Rolkowe Mistrzostwa po raz pierwszy w Warce

1637

W dniu 15 maja 2021r. w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Puchar Arum AZS w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Organizatorami zawodów były dwa warszawskie kluby – najstarszy klub w Polsce propagujący rolkarstwo figurowe – sekcja jazdy figurowej Akademickiego Związku Sportowego oraz młodziutki, działający zaledwie od roku klub Arum, który stanowi uzupełnienie AZSu. Dla klubów tych był to debiut w organizacji tak dużej imprezy. Kluby stanęły na wysokości zadania – zawody odbyły się bez komplikacji, w świetnej atmosferze, a hala CeSiR okazała się rewelacyjnym obiektem do organizacji tego typu imprez goszcząc ciepło wszystkich zawodników, trenerów i sędziów.

Na zawody do Warki przyjechało 85 zawodników z całej Polski – członkowie 9 polskich klubów zrzeszonych w PZSW oraz zawodnicy niestowarzyszeni. Zawody były największymi do tej pory krajowymi zawodami rozegranymi w tej dyscyplinie. Były również kwalifikacją do Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na rolkach, które odbędą się w tym roku po raz pierwszy.

Niestety w tym roku z powodu obostrzeń epidemiologicznych impreza musiała odbyć się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności.  Relacja z wydarzenia transmitowana była jedynie podczas live streamu w serwisie YouTube. Obecnie można zobaczyć niektóre przejazdy, które pojawiły się na YT. Poniżej zamieszczamy do nich linki:

 

Jazda figurowa na rolkach i wrotkach to dyscypliny artystyczne, będące alternatywą dla łyżwiarstwa figurowego i w ostatnich latach dynamicznie rozwijające się w Polsce. Jeśli przyszłoroczna sytuacja covidowa pozwoli, warto zasiąść na trybunach i pooglądać występy oraz wziąć udział w dodatkowych atrakcjach zaplanowanych dla publiczności.
W roku 2022 planowana jest kolejna edycja zawodów. Mamy nadzieję, że rolki i wrotki zagoszczą w Warce cyklicznie.

Arum AZS Warszawa