Zakończono remont budynku Strzelnicy

685

Na przełomie kwietnia i maja przeprowadzono ostatni etap remontów w Strzelnicy Miejskiej w Warce mających na celu poprawę funkcjonalności i estetyki budynku.

Końcowy etap prac skupił się w dwóch pomieszczeniach. W sali głównej pawilonu, dokonano gruntownego remontu, obejmującego wymianę instalacji elektrycznej i ogrzewania, wymiany drzwi i okiem, gruntowania i malowania ścian, a także wymiany kasetonów na całej powierzchni sufitu. Odświeżona sala nabrała teraz nowego nowoczesnego wyglądu.

Kompleksową modernizacją została objęła także łazienka, w której po pierwsze z dwóch mniejszych pomieszczeń stworzono jedno bardziej przestronne i komfortowe.  Wykonano także wymianę glazury, instalacji hydraulicznej, armatury łazienkowej, wyposażenia sanitarnego, przewodów elektrycznych i oświetlenia. Łazienka po zakończeniu remontu wygląda estetycznie, jest funkcjonalna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto podczas trwających blisko pół roku prac na zarządzanej przez CeSiR strzelnicy wykonano: podłączenia kanalizacji miejskiej do pawilonu, dostosowania dwóch pomieszczeń dla organizacji strzeleckich, przeprowadzania kompleksowej przeróbki układu pomiarowego i przeniesienia go z wewnątrz na zewnątrz budynku, zamontowania nowego złącza kablowego. Wykonano również podłączenie włącznika bezpieczeństwa PPOŻ Strzelnicy, przeprowadzono prace związane z wymianą kaloryferów, drzwi, okien i systemów ogrzewania w budynku. Przed obiektem została ułożona kostka brukowa, a nasyp został obłożony płytami EKO. Umocnieniu uległy także skarpy między strzelnicą, a pawilonem piłkarskim.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez CeSiR modernizacje na terenie i w budynku Miejskiej Strzelnicy w znaczący sposób podniosły walory estetyczne i praktyczne obiektu, a także przyczynią się do poprawy jego użytkowania.