Wystartowała Liga Strzelecka SWKS

602

16 maja na Strzelnicy Miejskiej w Warce odbyła się I Runda Ligi Strzeleckiej SWKS.

Liga organizowana przez Stowarzyszenie Warecki Klub Sportowy i wpisana do kalendarza zawodów Wojewódzkiego Mazowieckiego Związku Strzelectwa Sportowego corocznie przyciąga rzeszę sympatyków strzelectwa. Pierwszą rundę w sezonie 2021 otworzyło ponad 80 uczestników, którzy walczą w tym roku o Puchar z okazji 700-lecia Warki!

Zawodnicy podczas niedzielnych zawodów rywalizowali w trzech konkurencjach strzeleckich. Pierwszą był karabin centralnego zapłonu z odległości 100 metrów w pozycji leżącej, drugą – pistolet centralnego zapłonu z odległości 25 metrów w postawie stojącej, natomiast trzecią strzelba dynamiczna do drzewka pojedynkowego. Zawody stały na dobrym poziomie. Bardzo ciekawa rywalizacja wywiązała się w szczególności w kategorii mężczyzn, w której dwóch czołowych zawodników idzie „łeb w łeb”. Oto wyniki po pierwszej rundzie ligi:

kategoria kobiet

  1. Beata Marcinkowska – 187 pkt.
  2. Aleksandra Wojciechowska – 181 pkt.
  3. Magdalena Skruczaj – 180 pkt.

kategoria mężczyzn

  1. Artur Wojciechowski – 200 pkt.
  2. Marek Cyngot – 200 pkt
  3. Witold Przybylski – 194 pkt.

Była to pierwsza z czterech rund Ligi SWKS z okazji 700 Lecia Warki. Przed zawodnikami jeszcze sporo sportowych emocji i rywalizacji, a zdecydowanie jest o co walczyć! Prócz nagród rzeczowych po każdym turnieju, po podsumowaniu rund, na zwycięzców w kategorii kobiet oraz mężczyzn czekać będzie Puchar 700 Lecia Warki! Tymczasem zwycięzcom pierwszej odsłony ligi serdecznie gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych (także tych bez licencji zawodniczej) zapraszamy na kolejną Rundę, która odbędzie się już 6 czerwca.

fotorelacja: Marcin Czosnowski