Samoobrona – kolejny etap nabywania wiedzy i umiejętności

1732

Samoobrona w dzisiejszych czasach to niezwykle praktyczna umiejętność podnosząca nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i pewność siebie. Umiejętność samoobrony umożliwi nam skuteczną reakcję w sytuacji zagrożenia. Z całą pewnością zdają sobie z tego sprawę uczestnicy kursu samoobrony, którzy na ostatnich zającach poznali kilka najważniejszych chwytów i utrwalili wcześniej poznane.

Na drugim spotkaniu z zakresu samoobrony, które obyło się 4 stycznia tym razem do grupy pań dołączyli panowie – co nas bardzo cieszy. Po krótkiej rozgrzewce prowadzący Przemysław Żak zaproponował powtórkę z poprzednich zajęć oraz zaprezentował z Dzielnicową Anetą Ścisłowską nowe techniki. Po połączeniu w pary odbyły się  zajęcia praktyczne, które były korygowane przez prowadzącego i dzielnicową.

Grupa sprawnie radziła sobie z  takimi ćwiczeniami jak: rzut  napastnikiem przez bark ;  uderzenie łokciem w twarz; powaleniem przeciwnika za pomocą przysiadu z objęciem czy atakiem od tyłu.

Kurs obejmuje nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie zachowania się i postępowania w sytuacji zagrożenia. Uczestnicy poznają techniki, dzięki którym przestaną być osobą anonimową i bezradną w razie próby użycia wobec nich przemocy.

Zaletą naszych warsztatów są dobre umiejętności organizacyjne i praktyczne instruktora P.Żaka, który dostosowuje tempo zajęć oraz technik obrony do każdego uczestnika bez względu na jego predyspozycje ruchowe i wiek.

Odradzamy ćwiczenie elementów samoobrony na kimkolwiek, gdyż niefachowe ich stosowanie, nawet w kontrolowanych warunkach w domu może doprowadzić do kontuzji. Dlatego zapraszamy na następne warsztaty , które odbędą się  18 stycznia godz. 19.00 w s. 31. Zajęcia będą prowadzone w wymiarze teoretycznym i praktycznym, zatem proponujemy przybyć w stroju sportowym i wygodnych butach. Trening poprowadzi Przemysław Żak. Serdecznie zapraszamy!

Warsztatów są bezpłatne, organizatorami są; Komisariat Policji w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce.