Senioralny Piknik

1055

W sobotę 22 września na terenie Ośrodka Turystyki i Rekreacji nad Jeziorem Kozienickim odbyła się wyjątkowa impreza w całości poświęcona osobom przeżywającym jesień swojego życia. Tego dnia na seniorów z południowego Mazowsza czekał piknik sportowy zorganizowany przez Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Warki nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.

Z Warki wyjechaliśmy w godzinach porannych i przed godz. 10 zameldowaliśmy się jako pierwsza grupa w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu. W biurze imprezy każdy otrzymał pakiety w postaci plecaka z koszulką, czapeczką, kubkiem , wodą oraz folderami reklamowymi.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10, a w jego oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. wiceburmistrz Małgorzata Bebelska .

Podczas eventu każdy znalazł coś dla duszy i dla ciała. Piknik Mazowsze Seniorom składał się z trzech bloków.
Pierwszy z nich stanowił sport i rekreacja. Organizatorzy przygotowali 40 urozmaiconych konkurencji, w których seniorzy mogli sprawdzić swoje możliwości. Nasi studenci próbowali swoich sił m.in. w: strzelaniu z łuku, kręglach, bowlingu, biegach, skokach w dal czy golfie.

Na drugi blok składały się występy artystyczne. Na scenie dla seniora prezentowały się różne stowarzyszenia, grupy i zespoły tworzone właśnie przez seniorów z południowego Mazowsza. Nasza grupa zaprezentował się z „Jesiennym Pokazem Mody”. Po krótkim wstępie przewodniczącej Krysi w takt piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej nasze modelki ruszyły na podbój Kozienic. Kolory fioletu, żółci i czerwieni najczęściej przejawiały się w naszych strojach. Nie zabrakło też eleganckiej czerni… Krótka inscenizacja pokazała jak barwna i żywa jest jesień i my młodzi duchem.

Wśród innych występujących grup bardzo przypadł nam do gustu występ zespołu Alebabki z Jedlni Letnisko i Chomiczówki. Jedne zachwyciły nas pokazem tańca estradowego, a drugie gimnastyką z elementami tańca i bardzo żywą muzyką. Przy występie grupy Retro z Błędowa można było pośpiewać i tańczyć przy przebojach z lat 60 i 70 , zaś inne grupy zachwyciły pięknym śpiewem , energetycznymi przebojami cygańskimi i przyśpiewkami ludowymi. Był też występ seniorek, które prezentowały gimnastykę z piłeczkami i pokazami z biało – czerwonymi wstęgami. Różnorodności i pomysłowości na scenie nie brakowało.

Trzeci blok aktywności stanowiło miasteczko zdrowego seniora, gdzie wszyscy zainteresowani mogli znaleźć porady medyczne, badania słuchu czy sprawić sobie chwilę relaksu w czasie masażu.

Piknik zakończył się około godziny 17:00, było to więc siedem godzin, w czasie których seniorzy mieli okazję udowodnić, że nie zapominają o sporcie i różnych formach aktywności fizycznych, potrafią zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji doskonale się przy tym bawić. Na zakończenie Pikniku odbyło się wręczenie nagród za udział w konkurencjach z podziałem na poszczególnych kategorie wiekowe. Dla najlepszych czekały medale oraz nagrody rzeczowe. Możemy się poszczycić złotym medalem, który zdobyła nasz reprezentantka Asia Róg w pchnięciu kulą.

Po dekoracji zwycięzców konkurencji sportowych wracaliśmy do domu pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia. Wiemy, że działalność prowadzona przez inne grupy senioralne będzie dla nas inspiracją na nowy rok akademicki 2018/ 2019.

UTW Warka – U.P.
CeSiR Warka