Seniorzy szyją maseczki, teraz również i w Warce!

694

Trudna sytuacja z jaką przyszło nam się zmierzyć popycha do działania tych najbardziej aktywnych i rozumiejących zagrożenie. Z inicjatywy Stowarzyszenia „Z potrzeby serca” z Grabowa nad Pilicą liczna grupa wolontariuszy – seniorów szyje maseczki ochronne tak potrzebne w dobie koronawirusa. Inicjatorkami akcji są panie Ula i Grażyna ze stowarzyszenia, które jednocześnie są studentkami wareckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Centrum Sportu i Rekreacji. Do tej pory w ramach swojej działalności w stowarzyszeniu szyły poduszki dla kobiet po mastektomii. Teraz, wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji epidemiologicznej rozpoczęły akcję szycia maseczek ochronnych. Akcja, z dnia na dzień poszerzała swój zasięg, do działań dołączali kolejni wolontariusze i grupy, w tym również działające na terenie Gminy Warka.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kolejnych seniorów, ale nie tylko, warecki Uniwersytet Trzeciego Wieku wspierany przez samorządowe instytucje – Centrum Sportu i Rekreacji i Dworek na Długiej postanowił rozszerzyć akcję na teren Gminy Warka. Produkcja już trwa a pierwsze materiały do przygotowania bawełnianych maseczek, które będą rozdawane seniorom sfinansował warecki Samorząd oraz Radni Powiatu Grójeckiego – Cezary Kołodziejski i Andrzej Zaręba. Maseczki po uszyciu będą zdezynfekowane w pralni i pakowane w woreczki, które będą zawierały instrukcję jak je samodzielnie dezynfekować.

Każdy, kto ma chęć pomóc w szyciu maseczek lub chciałby przekazać materiał do ich produkcji może zgłosić się do koordynatora akcji w CeSiR Warka Grażyny Jagiełło (tel. +48 6672474) na fb  lub mail g.jagiello@cesir.warka.pl.

Jeśli ktoś chciałby przekazać środki finansowe na kolejne zakupy materiału, nici czy gumek może przekazać darowiznę celową na konto 66 1050 1025 1000 0090 3081 3167 z dopiskiem „MASECZKI”.

Wszyscy razem musimy walczyć z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym dlatego liczymy na Państwa pomoc!

UTW Warka