Stadion kwitnie wraz z sukcesami piłkarzy

833

W czerwcu na terenie Kompleksu Sportowego zakończyły się prace inwestycyjne dotyczące ułożenia kostki brukowej, mające na celu poprawę estetyki i funkcjonowania stadionu.

Prace przeprowadzone w ostatnich miesiącach polegały na ułożeniu kostki brukowej (345 m2 kostki oraz 202 mb obrzeża) przed budynkiem Kompleksu Sportowego wraz z wybudowaniem ciągu pieszego dla piłkarzy wychodzących z szatni i idących na główną płytę boiska, wybudowanie części chodnika dla kibiców zmierzających na trybuny znajdujące się przy tym sam boisku oraz wbudowanie dwóch furtek na „skrzyżowaniu” tych nowych chodników (mają one na celu zapewnić piłkarzom bezpieczne wyjście na boisko i powrót  do szatni). Zostały również nasadzone kwiaty wzdłuż głównego chodnika co dodało uroku i lekkości otoczeniu.

Powyższe inwestycje zmierzają do przystosowania stadionu do wymogów jakie narzuca PZPN dla administratora i organizatora rozgrywek piłkarskich.  Wartość inwestycji to ponad 34.000 zł. A w związku z awansem wareckich piłkarzy do IV ligi wzrastają również wymagania odnoście struktury stadionu do rozgrywek na tym szczeblu. Dlatego też ważne jest przeprowadzanie kolejnych inwestycji by stadion jeszcze lepiej służył sportowcom, publiczności i mieszkańcom Warki.