Studenci UTW szkolili się z zakresu pierwszej pomocy

225
cof

5 marca studenci UTW Warka uczestniczyli w Bezpłatnym Szkoleniu z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej 🩺 🩹 💟 Oto relacja seniorów z tego przedsięwzięcia:

„Dobrze spożytkowana niedziela czyli studenci UTW w akcji.
Dziś, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Warka, CeSiR-u, sponsorom – Dolina Czerska i Macmillan Education oraz ratownikom medycznym – Bartoszowi i Piotrkowi ze Stowarzyszenia PoMocny Sztab, odbyło się „Bezpłatne Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Warce” dla studentów UTW.
Dzięki temu szkoleniu okazało się, że nawet w wieku 60+, 70+ można dowiedzieć się nie tylko wielu nowych i pożytecznych rzeczy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w całym wachlarzu przypadków losowych, ale jednocześnie pozbyć się naszych błędnych poczynań, które dotąd uważaliśmy za właściwe, jak to ze stereotypami w życiu bywa.
No i oczywiście odrzucić strach przed udzieleniem poszkodowanemu pierwszej pomocy. Bo często mniej złego wyrządza się udzielając jej nieumiejętnie, niż nie udzielając jej wcale. Nie wystarczy wybrać tylko nr 112.
To było bardzo pomocne szkolenie, bo nigdy nie wiadomo, z czym w realu przyjdzie nam się zmierzyć tuż za przysłowiowym rogiem dziś, jutro czy pojutrze.

W imieniu studentów z UTW, dziękuję organizatorom i sponsorom, ale przede wszystkim Bartoszowi i Piotrkowi, którzy podzielili się z nami ogromem posiadanej wiedzy na ten temat. To było naprawdę bardzo potrzebne i wielce pouczające szkolenie.

I na koniec fachowa rada przekazana przez ratowników: nośmy przy sobie gumowe rękawiczki i maseczkę, bo nie wiadomo kiedy, ale mogą się nam przydać.
Dziękujemy!!!!
UTW Warka”