Świąteczna wycieczka świetlicy i UTW

689

Już tradycją stały się świąteczne wyjazdy integracyjne studentów UTW i dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej. Tym razem grupy wybrały się 16 grudnia do Warszawy do kina i Królewskiego Ogrodu Światła.

Sekcje najmłodszych i najstarszych, działające w wareckim Centrum Sportu i Rekreacji po dotarciu do warszawskiego centrum na Sadybie w pierwszej kolejności skorzystały z propozycji kina Cinema City. Dzieci spośród bogatego repertuaru wybrały film  „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Główną bohaterką jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

W tym samym czasie grupa seniorów wybrała się na film „Bohemian Rhapsody” − amerykańsko-brytyjski film biograficzny w reżyserii Bryana Singera opowiadający historię rockowego zespołu Queen, skupiający się głównie na frontmanie i wokaliście grupy – Freddiem Mercurym.

Następnie aby tradycji stało się zadość ku zadowoleniu dzieci kolejną atrakcja był posiłek w MC Donalds. Dzieci przy wspólnym posiłku dzieliły się wrażeniami po obejrzeniu filmu. Opowiadały czym zaskoczył ich film i co najbardziej podobało się im w prezentowanej historii.

Kolejnym punktem wycieczki był Wilanów. Co roku oglądamy tam nowe dekoracje i inne atrakcje. Królewski Ogród Światła po raz kolejny zachwycił swoją oryginalnością a nowy pokaz świetlno-muzyczny, który oglądaliśmy  z wysokości tarasu górnego był pięknym przeżyciem. Na zakończenie spaceru wśród świetlnych ozdób zobaczyliśmy jeszcze niepowtarzalny pokaz na fasadzie pałacu  w którym uczestniczyły całe rodziny. Na tym nasza wycieczka dobiegła końca. Wjeżdżając do Warki powitały nas świątecznie rozświetlone ulice naszego kochanego miasta.