Wystartowały warsztaty samoobrony

726

7 grudnia w CeSiR odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów z zakresu Samoobrony. Kobiety i mężczyźni uczestniczący w treningu kształtowali poczucie własnej siły, wartości bojowej i podstawowe techniki obronne.

Sala imprez Centrum Sportu i Rekreacji w piątkowe grudniowe popołudnie zapełniła się chętnymi do uczestniczenia w zajęciach. Tym razem udział w nich wzięli panie i panowie. Spotkaniem tym rozpoczęliśmy cykl warsztatów podczas których przekazujemy fundamentalne zasady bezpieczeństwa osobistego, uczymy podstawowych technik i zachowań, które pomogą wyjść obronną ręką z wielu groźnych sytuacji.  Jak poprzednio fachowy instruktarz przeprowadził Przemysław Żak, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców Warki. Instruktor uczulał na wczesne dostrzeganie sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Po wstępie teoretycznym rozpoczęto ćwiczenia praktyczne. W parach  na materacach ćwiczyliśmy podstawowe ciosy i kopnięcia; sprawdzaliśmy miejsca wrażliwe na ciele człowieka – te które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony. Na zajęciach skupiają się także na prewencji napaści, rozwoju poczucia własnej siły i wartości bojowej, umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Kolejne warsztaty będą odbywały się co 2 tygodnie od stycznia 2019. Informacje o nich zamieścimy wkrótce, będzie czas na nowe wyzwania i utrwalenie zdobytych umiejętności. Zajęcia maja charakter otwarty, zatem zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych!

Warsztaty finansuje  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce przy udziale Komisariatu Policji w Warce i Centrum Sportu i Rekreacji.