Trenuj MUAY THAI w CeSiR Warka!

2306

Serdecznie zapraszam dzieci i dorosłych na treningi MUAY-THAI w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Czym jest MUAY THAI?? To bardzo stara odmiana boksu wywodząca się z Tajlandii. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo bogata gama uderzeń, rzutów i chwytów. W wolnym tłumaczeniu Muay Thai oznacza „sztukę ośmiu kończyn”. Dwie pięści, dwa golenie, dwa łokcie i dwa kolana – razem osiem argumentów, które tajski bokser może wytoczyć przeciw swojemu oponentowi. Walka toczy się w stójce, zawodnik leżący na deskach ringu nie walczy. W walce można uderzać z pełną siłą rękoma (boksować) lub nogami (kopać). Charakterystycznymi cechami Muay Thai są: walka w klinczu.

Brzmi drastycznie? Może troszeczkę ale tak naprawdę ten sport walki jest dla każdego! Zarówno dla osoby chcącej trenować rekreacyjnie jak i dla osób chcących czegoś więcej.

Z powodu intensywności treningów i dużej ilości ćwiczeń treningi boksu tajskiego znakomicie poprawiają kondycję, rozwijają zwinność i sprawność ogólną. Dla dzieci to dobra zabawa połączona z treningiem ogólnorozwojowym, nauką samodyscypliny i budowaniem pewności siebie, zaś dla dorosłych trening kształtujący wszystkie mięśnie ciała i nabywanie takich umiejętności, które mogą również przydać się w sytuacji zagrożenia. Zajęcia dodają energii, siły i mnóstwo endorfin. Z każdym treningiem wzrasta poziom siły mięśniowej i wzrasta motywacja do zwiększania swoich możliwości.

Dlaczego? Tajska szkoła walki w równomiernym stopniu angażuje wszystkie mięśnie ciała, również te, które są trudne do wytrenowania na siłowni. Dużo korzyści mogą odnieść z niej osoby, które chcą odchudzić i wymodelować swoją sylwetkę, a jednocześnie poprawić wydolność i koordynację ruchową. Zajęcia MUAY THAI można zaliczyć go do treningu cardio, bywa on wyczerpujący ale dzięki temu podczas treningu uczestnicy spalają niesamowitą ilość kalorii i pobudzają każdy mięsień do pracy. Instruktor w czasie lekcji zadba także o ogólną formę fizyczną. Można się spodziewać ćwiczeń z wykorzystaniem piłki lekarskiej, skakanki, hantli oraz taśmy gimnastycznej. Nasze zajęcia to nie tylko sztuki walki ale także trening ogólno-rozwojowy na wysokim poziomie intensywności. Kształtujesz sylwetkę ciała, spalasz kalorie, zdobywasz nowe umiejętności!

Zapraszamy mężczyzn i kobiety na zajęcia MUAY THAI w środy i piątki o 19:00. Dzieci trenują o godz. 18:00. Pierwsze zajęcie bezpłatne !!! Następnie karnety można nabyć  w kasie CeSiR. Zajęcia prowadzi Przemek Żak i Agata Kacprzak.