Wystartował sezon siatkówki!

1742

W miniony weekend wystartowały rozgrywki w ramach IV ligi Siatkówki mężczyzn i III ligi siatkówki kobiet MWZPS. Drużyna mężczyzn WTS Klondaik Warka pewnie zwyciężyła z Błędowem 3:0, natomiast w debiucie wareckie siatkarki uległy Sparcie 0:3.

Sekcja męska w tegorocznym sezonie przystąpiła do rozgrywek w IV lidze siatkówki mężczyzn. Mimo że w poprzednim sezonie WTS zajął dobre 3 miejsca  a zajęcia takiej pozycji do tej pory dawało awans do wyzszej ligi, MWZPS postanowił że w tym sezonie ograniczy liczbę występujących zespołów w 3 lidze do 10 zespołów, i w związku z tym WTS Warka nie została zakwalifikowany do wyższej klasy rozgrywkowej. Razem z 22 innymi drużynami będzie rywalizował w bieżącym sezonie w IV lidze. Liga ze względu na duża ilość zainteresowanych została podzielona na dwie grupy. W pierwszym etapie rozgrywek WTS Klondaik Warka będzie rywalizowała w grupie II razem z Bór Regut, GKS Jastrzębia, GKS Yabu Sadownik Błędów, KS Halinów, PTS Pionki, Promotor Gózd, SPS GOSIR Mrozy, SPS Konstancin Jeziorna, SPS Radmot Jedlińsk.

Po przerwie wakacyjnej do treningów w WTS wrócili Gawroński Radosław, Kaszewiak Szymon, Kaszewiak Maciej, Kwieciński Andrzej, Michałowski Michał, Stefaniak Aleksander, Strzałkowski Damian, Szymański Bartłomiej, Wożniak Łukasz, Dominik Olech. Trenerem jak w poprzednich latach jest Andrzej Warda, oraz jego asystenci Klaudiusz Luśniewski i Andrzej Kwieciński .

W sezonie przygotowawczym zespół wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Wolanów. w którym rywalizowało 12 zespołów. Zmagania WTS ukończył z dobrym wynikiem, zajmując 3 miejsce w rywalizacji.

W minioną sobotę 19 października drużyna wznowiła rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu sezonu który odbył się w wareckiej hali WTS Klondaik Warka zmierzył się z Sadownikiem Błędów. Zespół zaczął wyśmienicie pokonując rywala 3:0 (25:16, 25:18, 25:11).

Do rozgrywek ligowym w tegorocznym sezonie przystąpiła także sekcja kobiet WTS’u. W tegorocznym sezonie drużyną rywalizować będzie w III lidze siatkówki razem z MUKS Wojskowe Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, SPS Konstancin Jeziorna, KS Halinów, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, UKS Leszkowola. Celem sekcji WTS Warka w nadchodzącym sezonie jest przede wszystkim budowanie drużyny i zdobywanie doświadczenia ligowego.

Do rywalizacji w barwach WTS zostały zgłoszone: Paulina Romanowska (kapitan), Aleksandra Szeląg, Kamila Trocińska, Alicja Stefaniak, Weronika Jastrzębska, Kinga Nowakowska, Aleksandra Dąbrówka, Aleksandra Smodrzak, Oliwia Dłuska, Zuzanna Luśniewska, Mariola Gelo, Magda Pariaszewska, Natalia Bojdzińska, Ola Zapaśnik, Karina Poznańska. Trenerami zespołu są Klaudiusz Luśniewski i Andrzej Warda.

W sezonie przygotowawczym dziewczyny wzięły udział w dwóch turniejach i dwóch sparingach. W pierwszym turnieju o Puchar Dyrektora CeSiR Warka WTS Warka I zajął II miejsce, zaś druga drużyna WTS IV miejsce. W wyjazdowym turnieju w Mrozach zespół warczanek zajął III miejsce. Następnie drużyna rozegrała sparing z KKS Kozienice, który zwyciężyła 3:1 i mecz z drużyną amatorów z Warki. Niestety tym razem spotkanie z kolegami z boiska zakończyło się przegrana 0:3. Jednak nie wynik jest ważny. W każdym z tych meczów sekcja kobiet zdobywała cenne doświadczenie i weryfikowała umiejętności.

20 października drużyna WTS Warka rozegrała swój pierwszy mecz z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Niestety w ligowym debiucie warczanki uległy przeciwniczka 0:3 (23:25, 18:25, 14:25). W tym spotkaniu bez wątpienia górą był stres. Nasz zespół grał nierówno, widać było zdenerwowanie w rozgrywanych akcjach. I choć rywalki prezentowały podobny poziom gry to wygrało doświadczenie i opanowanie. Ale jak mówi polskie przysłowie „pierwsze koty za płoty” Mamy nadzieję że w kolejnym spotkaniu siatkarki pokażą swoją rzeczywista formę.

Start obu drużyn w kolejnym sezonie nie był by możliwy bez wsparcia sponsorów i partnerów zespołu. Wareckie Towarzystwo Siatkówki „Warka” już piąty rok z rzędu wspiera firma KLONDAIK, Urząd Miasta i Gminy Warka, a także Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Do grona sponsorów w sezonie 2019/2020 dołączyła także firma fotowoltaiczna INOVATIV. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i współprace!

Poniżej zamieszczamy terminarz ligowych obu drużyn WTS Warka i serdecznie zapraszamy na mecze które odbywają się w hali sportowej CeSiR Warka.