V Memoriał Strzelecki im. płk. Dariusza Kossakowskiego

763

W dniu 13 czerwca 2020 r. na Strzelnicy Miejskiej w Warce odbyły się zawody strzeleckie . W ten sposób członkowie KŻR – LOK im. Piotra Wysockiego uczcili swojego wielokrotnego prezesa i założyciela, honorowego obywatela Warki śp. płk. w stanie spoczynku Dariusza Kossakowskiego.

W zawodach wzięli udział członkowie KŻR-LOK, Stowarzyszenia WKS Warka, przedstawiciele Związku Wet. i Rez. W.P. z Grójca i Góry Kalwarii oraz Stowarzyszenia Tradycji LWP z Grójca. Ze względu na zagrożenie koronowirusem oraz obostrzenia sanitarne nie zaprosiliśmy kolegów z Modliborzyc, Nałęczowa, Jasła i Lublina. W spotkaniu udział wzięło ok.50 osób w tym ponad trzydzieści osób wzięło udział w rywalizacji strzeleckiej z pistoletu GLOK 17 kal.9 mm oraz po raz pierwszy z karabinku AR15 BUSHMASTER kal.5,56 Nato.

Patronat nad zawodami objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka, organizatorami byli; KŻR _LOK Warka i CeSiR Warka. Zawody sędziowali; M.Rajchel, S.Woś, P.Ostrowski, W,Gajewski, W.Setniewski, J.Traczyk, R.Kuśmierski, M.Górski.

W każdej konkurencji trzej najlepsi zawodnicy otrzymali medale i puchary ufundowane przez Burmistrza Warki i Dyrektora CeSiR.

Wyniki zawodów memoriału strzeleckiego:

 Karabin  AR15 BUSHMASTER
I miejsce – Robert Kuśmierski – 100 pkt.
II miejsce – Artur Wojciechowski – 99 pkt.
III miejsce – Adam Furman – 96 pkt.
IV miejsce –Marek Cyngot – 96 pkt.
V miejsce – Piotr Ostrowski – 96 pkt.
VI miejsce – Maciej Marcinkowski – 95 pkt.

Pistolet GLOCK 17
I miejsce – Tadeusz Orłowski – 87 pkt.
II miejsce – Dariusz Orłowski – 82 pkt.
III miejsce – Piotr Ostrowski – 82 pkt.
IV miejsce – Robert Kuśmierski – 82 pkt.
V miejsce – Maciej Marcinkowski – 78 pkt.
VI miejsce – Artur Wojciechowski – 77 pkt.

Dwubój ( karabin + pistolet)
I miejsce – Robert Kuśmierski – 182 pkt.
II miejsce – Piotr Ostrowski – 178 pkt.
III miejsce – Tadeusz Orłowski – 177 pkt.
IV miejsce – Artur Wojciechowski – 176 pkt.
V miejsce – Dariusz Piekut – 174 pkt.
VI miejsce – Maciej Marcinkowski – 173 pkt.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i dekoracji zwycięzców uczestnicy memoriału integrowali się przy gorącym posiłku i wyrobach Browar Warka.

Spotkanie to dało możliwość powspominania o początkach rozwoju strzelectwa, budowy i rozbudowy strzelnicy.

Organizatorzy serdecznie dziękują instytucjom oraz osobom, dzięki którym zawody mogły się odbyć m.in. Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce, panu Jarosławowi Nowocielowi z Grzegorzewic, Dyrektorowi CeSiR  Marianowi Górskiemu, członkom KŻR-LOK, którzy byli zaangażowani w sędziowanie i przeprowadzenie zawodów.

 

Zarząd KŻR-LOK w Warce