Wakacyjne remonty w CeSiR

823

Okres wakacyjny to czas wzmożonych prac remontowych w CeSiR Warka. Korzystając z przerwy w szkole i sekcjach sportowych, zmniejszonej ilości korzystających z obiektu, konserwatorzy i pracownicy CeSiR mają szansę na sprawne i efektywne przeprowadzenie prac modernizacyjnych w pomieszczeniach budynku CeSiR.

Podczas tegorocznych remontów skupiono się na modernizacji stolarki okiennej, poprawy estetycznej sali imprez oraz modernizacji szatni siłowni.

W trakcie pierwszego etapu prac remontowych przeprowadzono wymianę 12 okien w pomieszczeniach administracyjnych i salach lekcyjnych Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego które mieści się w strukturze CeSiR’u. Następnie wymieniono 35 okien w dziale pokoi noclegowych. Nowe plastikowe okna zastąpiły te stare i już dość mocno zużyte drewniane. Zmiany wpłyną korzystnie na zmniejszenie strat ciepła w pomieszczeniach, a co za tym idzie zwiększenie energooszczędności budynku. Wpłynie to na poprawę komfortu korzystających z sal gości, a także uczniów liceum. Za poprawą termiczną pomieszczeń idzie także lepsza izolacja akustyczna i poprawa bezpieczeństwa.

Ponadto „sala imprez”, jedna z największych sali w budynku CeSiR, w której odbywają się imprezy o charakterze kulturowym, spotkania organizowane przez wszelkie instytucje i organizacje z gminy Warka, sala z której korzystają seniorzy a także kluby i sekcje sportowe nabrała nowego wyglądu.

Po pierwsze wymieniono okna z aluminiowych na bezpieczniejsze plastikowe. Ponadto poprawiono walory estetyczne sali. Stara zniszczona podłoga została wycyklinowana i polakierowana. Zostały odmalowane ściany, a przestrzeń została odświeżona. Sala imprez zyskała nowe wyposażenie w postaci stołów konferencyjnych (40 sztuk ) oraz krzesła (300 sztuk), której już wykorzystano podczas uroczystości obchodów rocznicy II wojny światowej. Odświeżona sala imprez podniosła swój prestiż i wygląd.

Od końca sierpnia rozpoczęto także prace nad renowacją szatni męskiej i łazienki siłowni. Zostaną wymienione sanitariaty i glazura w pomieszczeniach. Na końcowe efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na razie klienci korzystają z szatni zastępczej. Mamy nadzieję że podjęte prace remontowe poprawią estetykę i funkcjonowanie pomieszczeń szatni, co zwiększy komfort korzystających z siłowni CeSiR.