WKS „Radość z Życia” wspiera seniorów

647

Warecki Klub Seniora „RADOŚĆ z ŻYCIA”, działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zrealizował po raz pierwszy Akcję Wolontariacką 2021.

Celem akcji było wniesienie radości Seniorkom, które uczęszczały do naszego Klubu, ale ze względu na problemy zdrowotne pozostają w domu. Chcieliśmy, aby nasze koleżanki, czuły się dowartościowane i docenione przez nas. Interesujemy się nimi. Nawiązujemy kontakty telefoniczne i osobiste. Podczas odwiedzin w ich domach opowiadaliśmy o działaniach w naszym Klubie m.in. o powstaniu grupy śpiewającej i kabaretu; wyjazdach do teatru; organizowanych zabaw tanecznych i integracją pomiędzy innymi Klubami z terenu miasta i gminy Warka oraz Klubem z Grabowa n. Pilicą.

Nasze Koleżanki z ogromnym zainteresowaniem słuchały relacji opowiadały również o sobie jak spędzają czas, co im sprawia przyjemność i czego potrzebują . Spotkania te były bardzo wzruszające i przepełnione obustronną  życzliwością. Przy herbatce uważnie wysłuchaliśmy ich bolączek. Niejednokrotnie daliśmy im dużo wsparcia i pozytywnej energii.

Obdarowaliśmy osiem Seniorek drobnymi upominkami i bombkami świątecznymi, które podczas spotkania w Klubie wykonaliśmy sami. Cekinowe bombki, będą ozdabiać ich domy podczas świąt bożonarodzeniowych i przypominać mile spędzony czas z Klubowiczami .

 

Anna Czajkowska
Prezes WKS „Radość z Życia”