Wojewódzkie Zawody Strzeleckie KŻR LOK w Warce

734

4 września, na wareckiej strzelnicy, rozegrano Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Były to jednocześnie eliminacje do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w ostatni weekend września na Podkarpaciu. Walczono w czterech konkurencjach: strzelano z karabinu i pistoletu centralnego zapłonu tj. z kbkAK i Glocka oraz z karabinka małokalibrowego, w tzw. pojedynku strzeleckim. Jak przystało na żołnierzy rezerwy była również konkurencja w rzucie granatem do celu. W imprezie uczestniczyło 41 zawodników w zespołach trzyosobowych, w tym dwa zespoły  Płocka i jeden z Żyrardowa.

Otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w osobach- Dyrektor płk( r ) Arkadiusz Kaniowski, Sekretarz Zarządu Głównego LOK i jednocześnie Zastępca Dyrektora płk( r ) Janusz Chwiejczak oraz Wiceprezes Zarządu Głównego LOK i jednocześnie Prezes Mazowieckiej Organizacji LOK Paweł Ślepowroński.

Podczas otwarcia zawodów miała miejsce miła uroczystość. Na wniosek Zarządu Wojewódzkiego LOK  odznaczono Porcelanowym Krzyżem Za Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju, Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Mariana Górskiego.

Następnie przystąpiono do rywalizacji strzeleckich. Obsługę sędziowską stanowili członkowie KŻR LOK im. Piotra Wysockiego w Warce posiadający kwalifikacje sędziowskie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz uprawnienia Prowadzącego Strzelanie.

W klasyfikacji indywidualnej klasyfikacja przedstawiała się następująco:
Pistolet:
1. K. Wysmoliński-Warka 91pkt.,
2. K. Chmielewski- Wiarus Płock 91,
3. k. Brzóskowski- Warka 89.
Karabin:
1. P. Ślepowroński- Grot Płock 94 pkt.,
2.  R. Kuśmierski – Warka 93,
3. R. Krupa- Warka 92pkt.
Granat:
1.
R. Kuśmierski- 13 pkt.,
2. W. Sarzalski- Grot Płock 12.
3. P. Ślepowroński – 9 pkt.

W wieloboju zwyciężył Waldemar Sarzalski z Grota Płock przed Krysztofem Chmielewskim z Wiarusa Płock oraz Robertem Kuśmierskim z Warki.Pojedynek strzelecki wygrał zespół KŻR Warka II przed Grotem Płock I i Wiarusem  Płock. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce przypadło zespołowi KŻR Grot Płock I. Drugi był zespół z KŻR Warka II a trzeci KŻR Wiarus Płock. Po dekoracji strzelców w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej uzgodniono, że na zawodach centralnych województwo mazowieckie będzie reprezentować ekipa mieszana, warecko-płocka.

Zarząd KŻR LOK Warka