Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2021/22 w wareckim UTW

430

Otwórz swój umysł na nieskończone możliwości Wszechświata.

„Radujmy się więc”- po raz 16 na wareckiej uczelni Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozbrzmiał hymn „Gaudeamus igitur”, a seniorzy z gminy Warka zainaugurowali nowy rok akademicki 2021/2022.

Licząc, że sytuacja w kraju pozwoli nam spotykać się systematycznie, cieszyć swoją obecnością i zdobywać wiedzę, 5 października w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego. Koordynator UTW Grażyna Jagiełło przywitała przybyłych gości i studentów, a Dyrektor CeSiR Marian Górski wraz z zaprzyjaźnioną Dzielnicową z Komisariatu Policji wręczyli wszystkim obecnym legitymacje na nadchodzący semestr. Z wielką radością powitaliśmy także nowe koleżanki Martę, Mariannę, Iwonę i Renatę, które dołączyły do grona naszych studentów.

 

 

 

Ten niezwykły rok – jubileuszu 700-lecia Warki będzie obfitował w wykłady dotyczące naszego pięknego miasta. Nic zatem dziwnego, że pierwszy wykład pt. „Stara Warka – kolebką WARKI” przygotowany przez Państwa Matlakowskich, a zaprezentowany przez Annę Matlakowską zainaugurował nowy rok 2021/22.

Następnie Dzielnicowa Aneta Ścisłowska przekazała informacje dotyczące zagrożeń, które najczęściej dotyczą osób starszych. Przypominała o systematycznej kontroli wiadomości na portalach społecznościowych, gdzie znajdują się najnowsze informacje ostrzegające przed konkretnymi zdarzeniami.

Na zakończenie naszego spotkania koordynatorka UTW przypomniała, że w nadchodzącym roku, podobnie jak w poprzednim będą odbywały się zajęcia gimnastyczne– tzw. AEROBIC 50+ dla seniorów w każda środę o godzinie 9:30.

W październiku warecki UTW będzie realizować również projekt ”CHCEMY I POTRAFIMY” wraz z grupami „Słodkie Babeczki” z Watraszewa oraz Klubem Seniora „Familia” z Grójca. Pierwsze wspólne spotkanie odbędzie się 20.10.2021 we Wrociszewie, a o jego rezultatach opowiemy w następnym numerze . (Program ten realizowany w ramach Inicjatywy Senioralnej Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „SAS – Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego w ramach programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”)

Ponadto zapraszamy wszystkich seniorów spragnionych wiedzy na wykłady UTW we wtorki o godz. 10 – sala nr 75 w Centrum Sportu i Rekreacji. Drzwi wiedzy stoją przed Wami otworem!

UTW Warka Grażyna Jagiełło