WTS w grze

824

Rozgrywki w III ligach siatkówki MWZPS nabrały tempa. Wareckie zespoły podczas minionego miesiąca rozegrały siedem meczów, z czego historyczne zwycięstwo odniosła drużyna kobiet wygrywając z UKS Jedynką Kozienice 3:1.

III LIGA KOBIET

28 listopada w hali sportowej CeSiR, drużyna WTS Inovativ Warka rozegrała mecz z UKS Jedynką Kozienice. Pierwszy set warczanki zaczęły w bardzo dobrym stylu wygrywając 25:17. W kolejnym lepsze okazały się rywalki, które doprowadziły do remisu 1:1. Jednak kolejne dwa sety należały już do wareckich siatkarek, które ograły przeciwniczki do 16 i 18, odnosząc tym samym zwycięstwo 3:1.
W ciągu kolejnego weekendu warecki zespół rozegrał dwa mecze z ESPERANTO Warszawa. Oba zakończyły się porażką naszego zespołu 0:3, choć obraz obu meczów wyglądał zupełnie inaczej. W Warszawie gospodynie totalnie zdominowały boisko, zaś w Warce zespół WTSu nawiązał walkę, przez co mecz mógł dostarczyć kibicom sporo emocji.
8 grudnia bardzo ciekawe spotkanie warecki zespół zagrał na wyjeździe w Nadarzynie. Tu również wywiązała się wyrównana walka, która obfitowała w zacięte pojedynki na siatce. Drużyny szły punkt za punkt w każdym z setów, jednak mecz pozostawia pewien niedosyt. Drugi set dosłownie uciekł sprzed nosa wareckim zawodniczką, a czwarty nie potoczył się po ich myśli przez co ostatecznie warczanki przegrywają 1:3.  GLKS Nadarzyn   – WTS INOVATIV Warka 3:1 (25:18, 25:23, 25:27, 25:15)

Po ośmiu meczach warecki zespół zajmuje 6 miejsce w rozgrywkach III ligi siatkówki grupy A. W najbliższym spotkaniu WTS zmierzy się 19 grudnia w hali CeSiR z SPS LEVELUP Jedlińsk. Początek meczu godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!

III LIGA MĘŻCZYZN

Zespół WTS Klondaik Warka na koniec pierwszej rundy doznał trzech porażek. 28 listopada warczanie mecz z SKS Iskra Warszawa rozpoczął od zwycięstwa pierwszego seta 25:23. Mimo że na boisku trwała zacięta gra to w decydujących momentach zwyciężali przeciwnicy. Ostatecznie WTS zakończył pojedynek 1:3. (25:23, 23:25, 19:25, 19:25).
Kolejnych meczów WTS również nie może zaliczyć do udanych. 4 grudnia WTS Warka doznał porażki z Wisłą Płock 0:3 (20:25, 18:25, 20:25), a tydzień później z SPS Volley Ostrołęką 0:3 (16:25, 8:25, 18:25)

Na koniec I rundy WTS Klondaik Warka zajmuje 9 miejsce w III lidze siatkówki mężczyzn. W najbliższym spotkaniu zespół zagra na wyjeździe z UKS Herkules Sulejówek.

1. SKS Iskra Warszawa 9 23 8 1 25 9 808 : 650
2. MJK Kobyłka 9 20 7 2 22 10 764 : 689
3. Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki „Len” 8 19 6 2 20 8 678 : 604
4. SPS Volley Ostrołęka 9 19 6 3 21 12 795 : 648
5. UKS Herkules Sulejówek 9 12 4 5 15 16 681 : 712
6. GKS JAGUAR Wolanów 9 12 4 5 14 16 666 : 687
7. Bór Regut 9 10 3 6 13 20 678 : 751
8. Wisła Płock 9 8 3 6 12 20 681 : 730