Zmiana lidera WLH!

1004

11 stycznia rozegrano 13 i 14 kolejkę Wareckiej Ligi Halowej. Emocji nie brakowało, bo mierzyły się drużyny z czoła tabeli. Team Kajaki24 grał z Primą Auto Warka, a Uśmiech nad Pilicą z Top Marketem.

W hicie kolejki zmierzył się lider z wiceliderem ligi. Mecz od pierwszych minut stał na wysokim poziomie. Choć drużyny prowadziły rozsądna grę to nie brakowało dynamicznych akcji i zaciętych pojedynków. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w drugiej odsłonie meczu po udanej kontrze wynik dla Primy Auto Warka otworzył Przemysław Grzywacz. Zespół Kajaków gorączkowo próbował odrobić straty i mocno naciskał na rywala, przez co ponownie otworzył przeciwnikowi drogę do bramki. W ofensywie Prima „rozklepała” obronę Kajaków i po strzale Bartłomieja Jałochy podniosła wynik na 2:0. Na odpowiedz Kajaków jednak nie trzeba było długo czekać. Po uderzeniu Sebastiana Ząbkowskiego drużyna odrobiła jedną bramkę straty. Było 2:1, a do końca spotkania pozostało jeszcze kilka minut. Jednak tym razem szczęście sprzyjało Primie. I choć kajaki stały jeszcze przed szansa doprowadzenia do remisu, Prima twardo grała w obronie i  utrzymała korzystny wynik 2:1. Tym samym odnosząc zwycięstwo przeskoczyła w tabeli Kajaki o 1 pkt. i zajęła fotel lidera!

Kolejnym ciekawym pojedynkiem był mecz 3 i 4 drużyny ligi. Pierwsza połowa należała do Top Marketu. Na początek bramkę zdobył Cezary Kur, a następnie Jakub Malinowski wykorzystał „przedłużony” rzut karny. Top Market prowadził już 2:0 i wydawało się, że ustawił sobie wynik meczu. Lecz w drugiej odsłonie meczu Uśmiech wszedł na wyższy poziom i konsekwentną grą odrabiała straty. Do bramki trafił Michalczak Damian, a następnie Marek Gwara, tym samym doprowadzając do remisu 2:2. Bezradny w drugiej połowie Top Market musiał podzielić się punktami z Uśmiechem nad Pilicą.

Pozostałe mecze bez większych niespodzianek. Victoria pewnie pokonała RKS CCS 8:1, TEAM KAJAKI24 ograły Victorię 5:3, a Orły Kojota zwyciężyły z RKS CCS 4:0,. Następnie Prima Auto po raz drugi tego dnia zanotowała zwycięstwo, tym razem z Deso Junior 3:0. Najbliżej sensacji była drużyna Nankatsu, która toczyła zacięty pojedynek z Orłami Kojota lecz w końcówce lepszą grą popisały się Orły i mecz zakończyły wynikiem 4:3. Następnie Deso Junior zwyciężyło z Weteranami 4:1, a bez problemów Top Market pokonał Nankatsu 6:1, a Giza Racing 3:0 Weteranów.

Dwa mecze z ABC TEAM zostały przeniesione na inne dni.

Poniżej zamieszamy aktualną tabelę i klasyfikację strzelców.