Zmienne szczęście WTS Warka

1584

Za nami kolejne mecze wareckich siatkarzy i siatkarek w IV lidze i III lidze. Sekcja męska w minionym czasie notuje dwie wygrane i doznaje jednej porażki, sekcja kobiet na razie bez zwycięstw.

26 października w drugim meczu IV ligi siatkówki WTS KLONDAIK Warka zmierzył się na wyjeździe z SPS GOSIR Mrozy. Choć początek spotkania był bardzo wyrównany, to w drugiej połowie seta ekipa z Warki wyszła na prowadzenie i odniosła zwycięstwo. Początek kolejnej odsłony meczu należał do gospodarzy. Jednak wareccy zawodnicy wiedząc, że przeciwnik może rozwinąć skrzydła szybko zniwelowali przewagę i po znakomitej serii zagrywek doprowadzili do kolejnego zwycięskiego rozdania. Trzeci, zarazem ostatni set tego pojedynku to dominacja drużyny z Warki. Dobra gra w ataku oraz w polu serwisowym pozwoliła wygrać cały mecz 3:0.
WTS Klondaik Warka – SPS GOSiR Mrozy 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

10 listopada WTS Warka rozegrał rewanżowy mecz z drużyną GKS YABU Sadownik. Warecka drużyna wyjechała do Błędowa z pozytywnym nastawieniem po ostatniej wysokiej wygranej z tym zespołem. Nie było inaczej. Pierwsze dwa sety gładko padły łupem wareckich siatkarzy. W trzeciej odsłonie meczu gospodarze próbowali stawić czoła warczanom jednak i tym razem WTS był górą. Warka odniosła kolejne zwycięstwo 3:0.
GKS YABU Sadownik Błędów – WTS Klondaik Warka 0:3 (16:25, 17:25, 24:26)

W ostatnim meczu który odbył się 17 listopada WTS Klondaik Warka zagrał na wyjeździe z Radmot Jedlińsk. Niestety po serii zwycięstw pojawił się kryzys i wareccy siatkarze musieli uznać wyższość rywali. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.
SPS Radmot Jedlińsk -WTS Warka 3:0 (27:25, 25:14, 25:19)

Drużyna kobiet, która po raz pierwszy w swojej historii rozpoczęła sezon w III lidze siatkówki jak na razie pozostaje bez zwycięstw.

26 października w drugiej kolejce rozgrywek III ligi WTS Warka rywalizował z drużyną Lesznowoli. Mecz jak relacjonują siatkarki nie należał do udanych. Dziewczyny zbyt łatwo oddawały punkty przeciwniczką, w szczególności z zagrywki. Do tego doszły drobne błędy w grze, które potrafiły wykorzystać dobrze przygotowane technicznie rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla UKS Lesznowola.
UKS Lesznowola -WTS Warka 3:0 25:15, 25:18, 25:21

9 listopada tym razem w Warce odbył się kolejny ligowy mecz siatkarek WTS’u. W porównaniu do poprzednich występów wareckie siatkarki rozegrały o wiele lepsze zawody. Nie brakowało walki i zaangażowania. Cieszyło bardziej precyzyjne przyjęcie, pewniejsza gra w obronie i dobre zagrywki. Nie zawsze udało się skutecznie wykończyć akcję, ale nie było to łatwe z twardo grającymi Wojskowymi. Dziewczyny z Warszawy prezentowały naprawdę wysoki poziom i zwyciężyły zasłużenie 3:0 . Choć warecka drużyna uległa MUKS Wojskowe Warszawa, mecz należy traktować jako dobrą lekcję siatkówki.
WTS Warka – Wojskowe Warszawa 0:3 15:25, 13:25, 17:25

Kolejny wyjazdowy mecz, który odbył się 16 listopada nie poszedł po myśli wareckich siatkarek. Gospodynie zdominowały boisko i narzuciły swój styl gry. Warecki zespół grał niepewnie i nie mógł nawiązać wyrównanej walki mimo że grał już z trudniejszymi przeciwniczkami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem UKS Esperanto 3:0.
UKS Esperant – WTS Warka 3:0   25:7, 25:15, 25:16

Choć ostatnie spotkania siatkarki WTS Warka kończą z taki samym wynikiem to każdy mecz jest inny. Siatkarki prezentują bardzo zmienny poziom gry. Widać jeszcze brak doświadczenia i ogrania. Zespół jednak nie poddaje się i z każdym spotkaniem niweluje błędy, nabierając pewności siebie na boisku. Ponadto drużyna po raz kolejny dziękuje kibicom za przybycie i doping na meczach. O wiele lepiej gra się we własnej hali z własnymi kibicami!

W najbliższej kolejce, która odbędzie się już 23 listopada męska drużyna WTS Klondaik Warka podejmować będzie we własnej hali drużynę PROMOTOR Gózd. Mecz odbędzie się godzinie 18:00 w CeSiR. Drużyna kobiet swój mecz rozegra na wyjeździe 30 listopada z SPS Konstancin Jeziorna. Zaś 7 grudnia obie wareckie drużyny rozegrają mecze w hali CeSiR. O godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie III ligi kobiet WTS Warka – KS Halinów, a następnie o godz. 18:00 IV ligi mężczyzn WTS Klondaik Warka – GKS Jastrzębia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania WTS Warka.