Boisko do piłki plażowej już dostępne!

750

Wareckie Towarzystwo Siatkówki „Warka” w marcu br. otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pt. „Grand Prix w Siatkówce Plażowej NAD PILICĄ 2023”. Zadanie zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich.

22 marca odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów podczas którego prezes WTS Warka Andrzej Warda z rąk Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka, Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka, Wicestarosty Jolanty Sitarek oraz Radnych Powiatu Grójeckiego odebrał  otrzymał Certyfikat dotacji w wysokości 5000 zł. Dziękujemy za wsparcie! W ramach projektu „Grand Prix w Siatkówce Plażowej NAD PILICĄ 2023” zaplanowaliśmy przygotowanie boiska do siatkówki plażowej nad rzeką Pilicą w Warce, a następnie organizację turniejów. Projekt będzie realizowany we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, ZUK Warka, UM Warka.

Właśnie dobiega końca pierwszy etap zaplanowanych przez nas prac. W dniach 12-17 czerwca pracownicy CeSiR i ZUK przygotowali plac pod boiska do piłki plażowej. Wyrównano teren do gry, a następnie wytyczono dwa boiska. 19 czerwca przystąpiono do wbetonowanie słupków i zawieszenia zakupionych siatek i linii boisk. Boiska będą ogólnodostępne dla mieszkańców Warki oraz wszystkich chętnych do gry przez cały okres wakacji.

Kolejnym punktem naszych działań będzie organizacja 3 turniejów piłki siatkowej. Szczegółowe informacje już wkrótce, a tymczasem zapraszamy na tereny nadpiliczne w celu wypróbowania nowych boisk!