Emocjonująca rywalizacja przy tenisowych stołach

854

6 marca w CeSiR odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów z klas VII, VIII szkół podstawowych i klas gimnazjum. Tegoroczna edycja ku zaskoczeniu organizatorów cieszyła się bardzo duża frekwencją. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Warka, a blisko 60 uczniów rywalizowało o mistrzowski tytuł.

Tegoroczne zawody rozegrano w dwóch kategoriach: dziewcząt kl. VII,VIII i gimnazjum i chłopców VII, VIII i gimnazjum. W pierwszym etapie obyły się rozgrywki grupowe, następnie faza finałowa. Do rozgrywek w kategorii dziewcząt zgłosiło się 20 zawodniczek, które zostały przydzielone do czterech grup. W obrębie grup zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a do ścisłego finału z dziewczęcych grup miało awansować po 2 zawodniczki tak aby w decydującym pucharowym starciu powalczyło osiem najlepszych zawodniczek. Zaś w kategorii chłopców rywalizacja odbywała się aż w 8 grupach. Tu również toczono mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów. Następnie wyłoniono po 2 zawodników z każdej grupy, co dało 16 finalistów w kategorii chłopców.

W fazie finałowej mecze rozgrywano systemem pucharowym. Przegrani odpadali z rywalizacji a na polu boju zostawali tylko Ci którzy odnosili zwycięstwa.  Turniej w tej części został zdominowany przez uczniów z Ostrołęki, którzy w rundzie finałowej mieli aż 8 swoich przedstawicieli. Dobrze  prezentowały się także Konary ze swoimi 6 reprezentantami i PSP nr 1 w Warce – 5 finalistów. W decydującej fazie wzięli tez udział zawodnicy z Michałowa i Nowej Wsi. W tej części trzeba było się wykazać wysokimi umiejętnościami aby nie odpaść z dalszej gry. Miło było patrzeć w szczególności na zawodników z Ostrołęki którzy dominowali na stołach. Nic dziwnego że to właśnie uczniowie z PSP Ostrołęka zdobyli mistrzowskie tytuły podczas Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Oto wyniki zawodów.

Klasyfikacja:

Kat. dziewcząt

I miejsc – Wdowiak Kamila / PSP Ostrołęka/
II miejsce – Furmaniak Aleksandra /PSP Michałów/
III miejsce – Petrykowska Weronika / PSP Konary/
IV miejsce – Chajęcka Kinga /PSP Konary/

Kat. chłopców

I miejsc – Piekarniak Igor / PSP Ostrołęka/
II miejsce –Pernal Dawid /PSP Ostrołęka/
III miejsce – Wojciechowski Igor /PSP nr 1 w Warce/
IV miejsce – Sowiński Czarek /PSP Ostrołęka/

Dekoracji najlepszych zawodników dokonał dyrektor CeSiR Marian Górski. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów wolontariuszom z LO Warka i pani Iwonie Masiewicz, a także instruktorowi tenisa stołowego w CeSiR panu Krzyśkowi Gruszczyńskiemu.