INOTM-PLATINUM triumfuje w Superpucharze WLH!

1119

3 marca turniejem o Superpuchar Wareckiej Ligi Halowej zakończono tegoroczne rozgrywki piłkarskie w hali CeSiR. W rywalizacji wzięło udział 8 najlepszych drużyn. Jak przystało na finał, emocji nie brakowało do ostatnich minut turnieju, a o mistrzostwie zadecydowały rzuty karne!

Na początku turnieju podsumowano rozgrywki ligowe WLH. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wręczył wszystkim zespołom pamiątkowe dyplomy, a w ręce trzech najlepszych zespołów Top Market, Prima Auto i Inotm-Platinum trafiły także medale i nagrody rzeczowe. Wyróżniono także najlepszych zawodników ligi Sebastiana Ząbkowskiego, Przemka Grzywacza i Tomasza Kuźmę oraz zespół Fair Play – Trans-Med. Dyrektor gratulował wyników, okazał radość z tak dużego zainteresowania ligą. Wyraził nadzieję, że w przyszłym sezonie liga zostanie jeszcze bardziej rozbudowana i będzie cieszyła się taką samą lub większą popularnością.

Następnie rozpoczęto turniej o SUPERPUCHAR Ligi, w którym wzięło udział 8 najlepszych zespołów WLH. Były to: TOP MARKET, PRIMA WARKA, INOTM-PLATINUM, KS WARKA JUNIOR, GIZA RACING, BRZÓZA, ABC TEAM I SKORPION GRABÓW. Drużyny rywalizowały systemem pucharowym. Mecze trwały 2×10 minut.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zmierzyła się pierwsza drużyna WLH – TOP MARKET z ósmą SKORPION GRABÓW. Mistrz ligi podyktował twarde warunki przeciwnikom i wynik spotkania nie był zaskoczeniem. Choć Skorpion na boisku dawał z siebie wszystko i początek spotkania wyglądał bardzo obiecująco, Top Market robił swoje i wynikiem 5: 1 zakończył mecz. Skorpion odpadł z dalszej rywalizacji, a do półfinałów awansował Top Market.

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym zmierzyła się druga drużyna ligi PRIMA AUTO z siódmą ABC TEAM. Pojedynek tych ekip prezentował się bardzo ciekawie, bo ku zaskoczeniu zespoły prowadziły wyrównaną grę aż do ostatniej syreny. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i seria rzutów karnych decydowała o rozstrzygnięci meczu. Tym razem lepiej ze strzałami z linii 7 metrów poradzili sobie zawodnicy PRIMY AUTO, zdobywać 2 bramki przy 1 ABC.

Podobny przebieg spotkania rozegrał się w trzecim ćwierćfinale. INOTM-PLATINUM prowadził 1:0, ale na 15 sekund przed końcową syreną BRZÓZA zdołała doprowadzić do remisu. Po raz drugi o wyłonieniu półfinalisty decydowały rzuty karne. Skutecznymi strzałami i dobrą obroną tym razem popisali się gracze INOTM, którzy zwyciężyli ten strzelecki pojedynek 2:1 i to oni zostali awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

W czwartym ćwierćfinale rywalizowała czwarta z piąta drużyną WLH. Zapowiadał się wyrównany pojedynek, ale tym razem GIZA RACING zdominowała młodych graczy KS WARKA JUNIOR i wygrała spotkanie aż 8:2.

Nadszedł czas półfinałów! W pierwszym półfinale stanęli na przeciw siebie PRIMA AUTO i INOTM PLATINUM –  dwójka rywali, których mecze od zawsze budziły wiele emocji. Od pierwszych minut drużyny mierzył siły. W końcu wynik spotkania otworzył Inotm i było 1:0. Chwilę później przed szansą wyrównania stanęli gracze PRIMY, bo sędzia podyktował rzut karny. Jednak Bramkarz Inotm popisał się dobrą parada i obronił strzał przeciwnika, co uskrzydliło całą drużynę. Inotm nie poprzestał na zdobywaniu bramek. Jeszcze trzykrotnie bramkarz Primy musiał wyjmować futbolówkę z własnej bramki, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1 dla INOTM.

W drugim meczu półfinałowym TOP MARKET mierzył się z GIZA RACING. Oba zespoły wysoko pokonały swoich ćwierćfinałowych przeciwników i w tym spotkaniu również nie brakło bramek. TOP Market w tym pojedynku zaliczył 4 trafienia, Giza dwa. I choć triumfował Top Market obu zespołom za ilość bramkowych akcji należą się słowa uznania.

Podczas przerwy w grze odbył się dla najmłodszych konkurs rzutów karnych. Dzieci zgromadzone w hali CeSiR rywalizowały w kategorii przedszkolaków i uczniów podstawówek. Konkurs przyniósł wiele radości młodym zawodnikom. Na bramce stanął bramkarz drużyny TOP Market – Putkiewicz Bartosz, a chętnych do pokonania finalisty nie brakowało. Wszystkie dzieci oddały dwie serie rzutów karnych, dla najlepszych czekały drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki za podjęte wyznanie.

Nadszedł czas ostatecznych starć. W meczu o trzecie miejsce rywalizowali PRIMA AUTO i GIZA RACING. Mecz zapowiadał się obiecująco, bo Giza Racing prezentująca tego dnia bardzo dobry styl gry i podjęła wyrównaną walkę z vice mistrzem ligi Primą Auto. Akcje cieszyły oko kibiców. Co więcej to właśnie Giza wyszła na prowadzenie, a Prima Auto musiała gonić wynik. Prima walczył do końca, próbowała różnych sposobów na ratowanie wyniku, nawet bramkarz włączał się w akcje by zrobić przewagę na boisku. Niestety w tym dniu lepiej predysponowana była Giza Racing. Bezradna Prima tym razem musiała uznać wyższość Gizy, która zwyciężyła spotkanie 4:1 i zajęła III miejsce na podium Superpucharu.

W finałowej rozgrywce na parkiecie stanęli TOP MARKET i INOTM-PLATINUM. Oba zespoły prowadziły bezpieczną, mądrą grę. Rozsądnie rozgrywali piłkę, czekali na pomyłkę przeciwnika i  szukali sposobu na przechytrzenie przeciwnika, ale o bramkę nie było łatwo. W końcu strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Rokita i Top Market objął prowadzenie na 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo, bo do remisu doprowadził najlepszy strzelec ligi Ząbkowski Sebastian. Walka trwała, ale czasu było coraz mniej, a na twarzach zawodników obu zespołów widać było zmęczenie. W końcu zabrzmiała końcowa syrena, a o mistrzostwie zadecydować miały rzuty karne.

Jak wiemy rzuty karne to gra nerwów, a o wyniku często decyduje odrobina szczęścia i dobra predyspozycja bramkarza. Obaj prezentowali się w tym dniu bardzo dobrze, wiec tym bardziej zapowiadał się emocjonujący pojedynek. Sędziowie rozlosowali kolejność strzałów i rozpoczęto rywalizacje. Na początek celne trafienie zaliczył Sebastian Ząbkowski i było 1:0 dla Inotm. Następnie przed szansą zmiany wyniku stanął zawodnik Top Marketu, ale bramkarz Inotm obronił strzał. W kolejnej serii potężne uderzenie oddał gracz Inotm, ale trafił w słupek. W odpowiedzi zawodnik Top Marketu niestety nie trafił w światło bramki i wciąż było 1:0 dla Inotm. Tym razem na linii strzału stanął już ostatni zawodnik z zespołu Inotm Platinum, ale bramkarz Top Market popisał się dobra interwencją. Emocje sięgnęły zenitu. Na bramce ustawił się Tomasz Kuźma, a naprzeciw niego Woźniak Kamil. Strzelił…., a bramkarz rzucił się w prawy róg wprost na nadlatująca piłkę. Wszystko było jasne!  INOTM-PLATINUM triumfował i cieszył się ze zwycięstwa. Świetna postawa bramkarza, który nie bez kozery zdobył tytuł najlepszego ligowego bramkarza, przyczyniła się do zwycięstwa 1:0 w rzutach karnych.

SUPERPUCHAR LIGI sezonu 2018/2019 trafił w ręce INOTM-PLATINUM. Rozdania pamiątkowych pucharów dokonał dyrektor CeSiR Marian Górski. Na tym zakończono tegoroczne rozgrywki w wareckiej hali. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, za moc sportowych wrażeń, a kibicom za miłą atmosferę na naszej hali. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w takim samym gronie lub nawet większym!

 SUPERPUCHAR WLH:

I miejsce – INOTM-PLATINUM
II miejsce – TOP MARKET
III miejsce – GIZA RACING
IV miejsce – PRIMA AUTO