Murawa stadionu w dobrej kondycji

1441

Do utrzymania wysokiego standardu boisk piłkarskich na terenie wareckiego Kompleksu Sportowego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja murawy. Od dziś mamy takie możliwości.

Aby rozgrywać mecze w danej klasie rozgrywkowej i stworzyć dogodne warunki rozwoju piłkarzom niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, w tym jakość boisk.  Skuteczny system nawodnienia, nawożenie i codzienna pielęgnacja to jedne z elementów utrzymana murawy boisk w dobrym stanie. Nie jest to łatwe i wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. W związku z tym aby jeszcze lepiej utrzymywać murawę w zdrowej kondycji CeSiR Warka zakupił do pielęgnacji boisk Zgrzebło TERRA RAKE  firmy Wiedenmann.

Zgrzebło to urządzenie przeznaczone do ciężkiej pracy na nawierzchniach naturalnych, ale także i sztucznych.  Na boiskach trawiastych służy do usuwania starej darni. Pazurki wertykulacje poddają się drganiom za pomocą których wyciągają zalegający filc trawnikowy czyli obumarłe części rośli oraz powierzchniowe korzenie trawy. Dodatkowo zgrzebło napowietrza glebę i usuwa wszelkie przeszkody, które stoją trawnikowi na drodze do bujnego wzrostu. Gleba nie jest już tak zbita jak przed użyciem urządzenia, przez co woda i powietrze mają lepszy dostęp do korzeni. Wertykulacja, kiedy przeprowadzana jest regularnie polepsza warunki wzrostu dla trawy. W przypadku boiskach sztucznych zgrzebło TERRA RAKE wykorzystywane jest do poluźniania materiału wypełniającego przy jednoczesnej bardzo dużej wydajności powierzchniowej.

To wielofunkcyjne urządzenie zostało już wykorzystane na naszych boiskach na kompleksie sportowym i sprawdziło się bardzo dobrze. Usunęło wyschniętą darń po okresie jesienno- zimowym, a teraz pracownicy obiektu dołożą szczególnych starań aby stworzyć jak najlepsze warunki do wzrostu nowej trawy. A kiedy wareccy sportowcy powrócą do gry będzie na niech czekać dobrze przygotowana murawa boisk naszego Stadionu.