Rozegrano Turniej Szóstek Piłkarskich Dziewcząt

1275

2 października na wareckim orliku odbył się Turniej „Szóstek” Piłkarskich. O tytuł mistrzyń Warki i awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych.

Pomimo szarej jesienne aury  na boisku stawiło się 6 drużyn. Dziewczęta rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: roczników 2005-2006 i 2007-2008. Mecz rozgrywano systemem „każdy z każdym”.  a mecze trwały 2 x 10 minut.

W grupie starszej bezkonkurencyjna okazała się warecka dwójka która pokonała SP 1 w Warce i PSP Wrociszew 8:0. W pojedynku obu wymienionych drużyn lepsza okazała się ekipa z SP 1 w Warce która zwyciężyła rywalki 2:0. W grupie młodszej na boisku także prym wiodła drużyna z PSP nr 2 w Warce, która zwyciężyła warecką jedynkę 8:0 i Wrociszew 6:0. W meczu PSP 1 i Wrociszewa padł wynik 0:3.

Na zakończenie Turnieju Szóstek Piłkarskich Dziewcząt odbyła się uroczysta dekoracja drużyn biorących udział w turnieju. Dyrektor CeSiR Warka Marian Górski wręczył zespołom puchary i medale i pamiątkowe dyplomy.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

kat. roczniki 2005-2006
I miejsce – PSP nr 2 w Warce
II miejsce – SP nr 1 w Warce
III miejsce – PSP we Wrociszewie

kat. roczniki 2007-2008
I miejsce – PSP nr 2 w Warce
II miejsce – PSP we Wrociszewie
III miejsce – SP nr 1 w Warce

Gratulujemy wszystkim młodym piłkarkom zaangażowania i sportowych wyników. Zwyciężczyniom życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji. Organizatorem zawodów w gminie Warka było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce we współpracy z PSP nr 2 w Warce.