Warecki basen już czynny!

1034

Po miesięcznej przerwie technicznej Kryta Pływalnia „Olimpic” ponownie otwarta dla wszystkich klientów. Zapraszamy na basen, saunę oraz na zajęcia pływania i aqua aerobicu!

Co roku wrzesień jest miesiącem, w którym na wareckim basenie zostają przeprowadzone prace konserwacyjno-remontowe. Są one niezbędne by pływalnia pozostała w „dobrej kondycji” i służyła jeszcze przez wiele lat mieszkańców Warki. I choć jeden miesiąc to długi okres wierzymy że przeprowadzone w tym czasie prace podniosą estetykę i funkcjonowanie basenu, a ich wyniki zrekompensują klientom okres przerwy i związane z nimi niedogodności.

W trakcie tegorocznej przerwy technicznej na Krytej Pływalni zostało przeprowadzonych kilka istotnych remontów. Po pierwsze została wymieniona woda w nieckach rekreacyjnej i sportowej. Wykorzystując czas do ponownego napełnienia niecek świeżą wodą, umyto i zdezynfekowano nieckę basenu sportowego i brodzika oraz uzupełniono brakujące glazurę. Wymieniono także uszkodzone płytki na plaży basenowej i uzupełniono oświetlenie. Podczas prowadzonych prac wykonano także: czyszczenie filtrów, zamalowano zacieki na ścianach, uzupełniono zamki w szafkach w szatniach i klucze na opaskach. Wykonano także przeglądy centrali klimatyzacyjnej, palników na kotłowni i ozonatora (wraz z płukaniem kolumn).
Ale Kryta Pływalnia to nie tyko basen to także teren wokół niego. W tym roku jednym z wyzwań było przesunięcie bramy wjazdowej na wysokość hali sportowej tak aby stanowiła ona dodatkową ochronę w godzinach nocnych dla nowo powstałego muralu, który bądź co bądź stał się jedną z wizytówek Warki i warto go dodatkowo zabezpieczyć.

Od pierwszego października praca na basenie ruszyła pełna parą. W godzinach porannych z pływalni licznie korzystają uczniowie szkół z gminy Warka. W godzinach popołudniowych trenują szkółki pływackie. Warto by indywidualni klienci przed przyjęciem na basen sprawdzili dostępność torów, aby swobodnie pływać. 3Obecnie basen czynny jest w godzinach:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 7:00 – 21:00
SOBOTA 9:00 – 21:00
NIEDZIELA 10:00 – 20:00

Sauna natomiast funkcjonuje wg. Harmonogramu:
Poniedziałek 17:00 – 20:45
Wtorek 8:00 – 20:45
Środa 17:00 – 20:45
Czwartek 18:00 – 20:45
Piątek 17:00 – 20:45
Sobota 18:00 – 20:45
Niedziela 16:00 – 19:45

Zajęcia AQUA AEROBICU odbywają się w ŚRODY o godzi 20:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Krytą Pływalnie „Olimpic” w Warce.