Warsztatu UTW z aktorem Grzegorzem Heromińskim

1144

12 marca 2019 r. warecki Uniwersytet Trzeciego Wieku powitał wyjątkowych Gości. Dzięki nawiązaniu współpracy z Akademia Wilanowską uczestniczyliśmy w projekcie seniorzyjuniorzy.pl współfinansowanego z Funduszu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Celem projektu jest poprawa jakości życia i zwiększenie poczucia szczęścia osób 55+ poprzez aktywizację międzypokoleniową. Ważnym elementem zadania są jednodniowe całodzienne spotkania w ramach, których realizowane są warsztaty psychologiczne prowadzone przez doświadczonych psychologów i psychotraumatologów, warsztaty z bezpieczeństwa i nowych technologii, warsztaty teatralne „Życie to teatr” prowadzone przez Grzegorza Heromińskiego, znanego aktora o niezwykłej pogodzie ducha. I właśnie to spotkanie odbyło się w Centrum Sportu i Rekreacji a skierowane było do studentów Uniwersytetu trzeciego Wieku i zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi.

Wtorkowe warsztaty rozpoczęliśmy od spotkania z Anną Szymczak, bardzo pogodną i optymistyczną psycholog, która emanowała swoją radością i przekazywała ją innym. Ania bo mówimy sobie po imieniu przekazała nam wiele cennych rad dotyczących zachowań i radzeniem sobie ze stresem. Zadawaliśmy pytania i dzieliliśmy się własnymi spostrzeżeniami.

Bardzo ważnym elementem naszego spotkania były informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci – szczególnie podczas korzystania ze stron banków, podczas wykonywania przelewów. Krzysztof Dudek w bardzo przejrzysty sposób na konkretnych przykładach przedstawiał na co zwracać uwagę aby nie zostało oczyszczone nasze konto. Natomiast Darius Włosek zaprezentował stronę internetową seniorzyjuniorzy.pl, zachęcił do korzystania z informacji oraz przedstawił działalność Stowarzyszenia Akademia Wilanowska.

Na zakończenie następna doza humory, śmiechu i radości. Oto staje przed grupą znany aktor Grzegorz Heromiński i rozpoczyna warsztaty teatralne. Po rozgrzewce całego ciała aktywizującej seniorów do wysiłku fizycznego, Grzegorz uczy nas jak postawa ciała wpływa na samoocenę i odwagę. Zaczynamy  od ćwiczeń w grupie, a następnie przechodzimy do indywidualnych, sprawdzamy każdy na sobie, jakie emocje towarzyszą i kiedy. Wielu z nas towarzyszy blokada, która uniemożliwia prezentacje przed publicznością, staramy się przełamywać opory. Inni odczuwają radość podczas autoprezentacji, przecież jesteśmy wśród swoich, w przyjaznym środowisku, wesołym otoczeniu. Seniorzy pozytywnie zbudowani przez Grzegorza, otwierają się i są szczęśliwi .

Bardzo trudno było się rozstać choć czas naszych wykładów upłynął nie wiadomo kiedy. Całe spotkanie zostało zarejestrowane przez Mateusz, którego filmik możemy podziwiać na stronie fb seniorzjuniorzy.pl – zachęcamy do oglądania! Jeszcze życzenia imieninowe dla Grzegorza oraz podziękowania na ręce Darka dla całego Zarządu Stowarzyszenia Akademia Wilanowska.

P.S .Kochani robicie dla Seniorów wielkie rzeczy , bardzo bardzo dziękujemy  za Waszą obecność a ilości śmiechu do łez  nie jesteśmy w stanie zliczyć !! Już czekamy na następne spotkania ! – Studenci UTW z Warki